Ibanez IBZ10BV2 Small Bass Combo
4,5/5
Product code: 814023
Damaged
4,5/5
Product code: 814023
Damaged
Cosmetic damage
In stock 1 piece
This product cannot be delivered to your country at the moment.
Small Bass Combo Ibanez IBZ10BV2 Small Bass Combo (Damaged)
Compact 10W/4Ohm bass guitar combo amplifier from IBZ series that reproduces a heavy sound using a closed-back cabinet and a 6.5” Power Jam speaker. It comes with simple control layout including a 3-band EQ (Bass/Middle/Treble control) for producing various tones, plus a Volume control. Amplifier provides a standard 1/4" bass guitar input, aux...
Cosmetic damage
Photos of the damage
Compact 10W/4Ohm bass guitar combo amplifier from IBZ series that reproduces a heavy sound using a closed-back cabinet and a 6.5” Power Jam speaker. It comes with simple control layout including a 3-band EQ (Bass/Middle/Treble control) for producing various tones, plus a Volume control. Amplifier provides a standard 1/4" bass guitar input, aux input and headphones output. Dimensions: 255 x 275 x 174 mm. Weight: 3.6 kg.
Features
Speakers
1x 6,5 "
External FX Loop
No
Limiter
No
Controls
Middle, Bass, Treble, Volume
Properties
Power
10 W
Power (Watt)
10
Inputs and Outputs
MP3 / Line In
Yes
Headphone Output
Yes
USB
Connection for External Speaker
Yes, No
DI Output
Power supply
Battery Operation
Power Supply
240V