Celestion BN12-300S 4 Ohm Guitar / Bass Speakers 4 Ohm
5/5
Product code: 998782
Like new
Deal
5/5
Product code: 998782
- 43 %
Like new
In stock 1 piece
This product cannot be delivered to your country at the moment.
Guitar / Bass Speakers Celestion BN12-300S 4 Ohm Guitar / Bass Speakers 4 Ohm (Like new)
- 43 %
  • Impedance: 4 Ohm
  • Тype: Bass guitar Loudspeaker
  • Power: 300 W
  • Frequency Range: 50 Hz - 4 kHz
  • Magnet Type: Neodymium
  • Diameter: 12"
Suitability
Magnet Type
Neodymium
Properties
Power (Watt)
300
Impedance
4 Ohm
Power
300 W
Frequency Range
50 Hz - 4 kHz
Colour
Black
Acoustics
Sensitivity (dB)
99
Sensitivity
99 dB
Dimensions and Weight
Diameter (inch)
12
Diameter
12"